KS Kuźnia Ustroń wygrywa

SONY DSC

W pierwszym spotkaniu barażowym przed własną publicznością nasza drużyna zwyciężyła ze Szczakowianka Jaworzno 4:1 (2:0) – informuje KS Kuźnia Ustroń.

Od pierwszych minut spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn w początkowym stadium meczu nie stworzyła sobie konkretnej szansy na zdobycie gola. W jedenastej minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w powietrze wyskoczył Maksymilian Wojtasik i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Adamusa. Gol ten ewidentnie zachęcił do gry naszych zawodników i to oni raz po raz atakowali przyjezdnych. Drugą bramkę fantastycznym strzałem z rzutu wolnego zdobył Bartosz Iskrzycki.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście dzisiejszego meczu. W 49 minucie Adam Krakowski również pięknym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce Skocza i zrobiło się nerwowo. Bramka dla gości ewidentnie dodała im animuszu i to oni przejęli inicjatywę nad tym spotkaniem. Na domiar złego w 68 minucie po starciu z jednym z rywali, boisko musiał opuścić kontuzjowany Tomasz Czyż.

Kontuzja Tomka jednak nie podłamała chłopaków, w międzyczasie na boisku pojawili się Michał Pietraczyk oraz Adrian Sikora i to oni zaczęli siać panikę w szeregach rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 81 minucie nasz nowy nabytek Dariusz Rucki strzelił piękną bramkę, a chwilę później na 4:1 podwyższył Adrian Sikora. Dwie bramki w końcówce widocznie podłamały Szczakowiankę, a drużyna mogła pokusić się jeszcze o jednego gola.

Składy:

Kuźnia Ustroń:
Skocz – Kalfas (63′ Waliczek), Pala, Fizek, Madzia D., Jaworski (63′ Pietraczyk), Kuder, Czyż T. (68′ Mazurek), Iskrzycki, Rucki D., Wojtasik (75′ Sikora).

Szczakowianka Jaworzno:
Adamus – Biskup, Bereta, Dworak, Wojciechowski, Seiler, Zych, Rutkowski, Janeczko, Krakowski (79′ Molenda), Frąckowiak.

Żółte kartki:
Kuźnia: Czyż T (38′), Fizek (48′), Pala (54′), Mazurek (83′)
Szczakowianka: Biskup (38′), Krakowski (52′).

Bramki:
Maksymilian Wojtasik 11′ (głową)
Barosz Iskrzycki 41′ (rzut wolny)
Adam Krakowski 49′ (rzut wolny) – Goście
Dariusz Rucki 81′
Adrian Sikora 84′

Jakże ważne zwycięstwo w pierwszym meczu u siebie stało się faktem. Teraz przed nami niedzielny rewanż w Jaworznie, który rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i liczymy na równie potrzebny doping!

źródło: KS Kuźnia Ustroń