47. Istebniański Bruclik dla Wojciecha Wojtyły

Blisko dwustu miłośników biegówek stanęło na starcie 47. Międzynarodowego Biegu o 'Istebniański Bruclik’, który odbył się dzisiaj na trasach biegowych PZN Kubalonka. Główne trofeum imprezy wywalczył Wojciech Wojtyła z Pogórza. Drugie miejsce w biegu na dystansie piętnastu kilometrów techniką klasyczną zajął Mariusz Michałek z Ustronia (rodem z Istebnej), a na trzeciej pozycji uplasował się Rafał Potrząsaj z miejscowości Ciche – informuje portal www.sport.olza.pl

Z kolei w biegu kobiet na dystansie pięciu kilometrów (na tym dystansie startowali także najstarsi z grona mężczyzn / 60+) najlepsza okazała Magdalena Szotkowska z Dolnej Łomnej, która w nagrodę otrzymała 'Istebniański Kabotek’. Druga była Agata Warło z Wodzisławia Śląskiego, a trzecia Justyna Ligocka z Istebnej. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Małgorzata Szotkowska, Agata Warło, Justyna Ligocka, Barbara Byrtus z Istebnej, Alicja Sikora z Bielska-Białej, Łukasz Cieślar z Wisły, Wojciech Wojtyła, Mariusz Michałek, Paweł Gąsior z Nowego Targu, Grzegorz Legierski z Koniakowa, Zbyszek Kawulok z Mostów koło Jabłonkowa oraz Zbigniew Radomski z Bielska-Białej.

W biegach młodzieżowych ze zwycięstwa cieszyli się: Julia Rucka z Istebnej, Amelia Juroszek z Istebnej, Aleksandra Wojtyła z Pogórza, Alicja Kowalska z Gołkowic, Zofia Juroszek z Istebnej, Jonasz Haratyk z Koniakowa, Mateusz Bury z Istebnej, Nikodem Czepczor z Koniakowa, Mikołaj Juroszek z Koniakowa oraz Miłosz Juroszek z Istebnej.