Skoczów, 19 września 2017 – Niezależnie od tego, czy samochód jest nowy, czy auto ma już swoje lata i setki tysięcy kilometrów na liczniku – warto skorzystać z okazji, żeby jego stan sprawdzili fachowcy. Teraz na kierowców, którzy przyjadą w środę, 20 września, w godz. 10-16, na Targowisko Miejskie przy ul Góreckiej, czekać będą specjaliści z ProfiAuto i sklepu motoryzacyjnego Darma – lokalnego partnera akcji, którzy bezpłatnie skontrolują stan techniczny samochodów.

Krótsze dni, pogorszona widoczność i dynamicznie zmieniająca się pogoda to znaki charakterystyczne końca wakacji i zbliżającej się jesieni. W tym okresie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie świateł i stan kloszy, układ hamulcowy, skład i poziom płynów eksploatacyjnych. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Podczas akcji PitStop mechanicy nie tylko zwrócą uwagę na podstawowe elementy, ale również podpowiedzą, jak samemu kontrolować parametry w swoim samochodzie.

– To już kolejny raz kiedy organizujemy PitStop w Skoczowie. Zainteresowanie akcją pokazuje rosnącą świadomość kierowców na temat tego, jakie znaczenie dla bezpieczeństwa ma sprawny samochód. Szczególnie jesienią powinniśmy zadbać o każdy element, nawet najlepsze systemy bezpieczeństwa nie zastąpią regularnej kontroli przed każdą podróżą – mówi Andrzej Bizon, kierownik oddziału Darma w Skoczowie.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy z ekspertami oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Każdy uczestnik PitStopu otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji są: sieć ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz DARMA.

inf.prasowa

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok