Brązowy medal dla Michała Szczypki

W dniach 15-17 grudnia w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. W rywalizacji o miano najlepszego w Polsce wziął również udział mieszkaniec Dzięgielowa – Michał Szczypka.

Liczyliśmy na medal Julki Piwowar i Michała Szczypki w mikście, ale gdy zobaczyliśmy losowanie to wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Ale to jest najpiękniejsze w sporcie, że dopóki lotka jest w grze wszystko jest możliwe. Niestety miksta przegrali z parą, która wygrała cały turniej. Ale co ważne podkreślenia tylko nasza para nawiązała z nimi równą walkę – taki mały finał w 1/8 – mówi trener sportowców.

Pomimo porażki w mikście zawodnicy z KS SET Mazańcowice nie poddali się i wywalczyli dwa medale w grach pojedynczych. Julia Piwowar została srebrną medalistką, zaś mieszkaniec naszej gminy wywalczył brązowy medal.

Michał był bardzo bliski zwycięstwa nad zawodnikiem, który zwyciężył w tym turnieju. Niestety losowanie tak wypadło, że w półfinale spotkał się z obecnym numerem 1 w Polsce. Pierwszego seta wygrał, zaś w drugim, po bardzo zaciętej rywalizacji, przegrał. Ostatecznie uległ 2:1. Według obserwatorów był to przedwczesny finał tego turnieju – mówi ojciec Michała.

Dwunastoletni mieszkaniec Dzięgielowa trenuje badminton od 4 lat, a zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski jest jego największym sukcesem.

Serdecznie gratulujemy zawodnikowi, jego rodzicom, trenerom oraz życzymy kolejnych sukcesów.