Dominacja Polaków w Hinzenbach! Zwycięstwo Kubackiego

skokiTo był kolejny tego lata znakomity występ podopiecznych Stefana Horngachera, którzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Hinzenbach. Po raz czwarty w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki, który jest niepokonany w konkursach tego cyklu. Tuż za nim o 5,6 punktu uplasował się Piotr Żyła, natomiast podium uzupełnił Czech Roman Koudelka.

W sumie sześciu reprezentantów Polski wywalczyło punkty w niedzielnym konkursie FIS Grand Prix 2017, który rozgrywany był na skoczni HS-94 w austriackim Hinzenbach. Zawody w czołowej „10” ukończyli również piąty Stefan Hula oraz siódmy Maciej Kot. Jakub Wolny zajął 24. pozycję, natomiast Kamil Stoch był 26. Awansu do serii finałowej nie wywalczył Krzysztof Miętus, który uplasował się na 41. miejscu.

fotorelacja: ZOBACZ

Źródło: Anna Karczewska / PZN