22 września w Bielsku-Białej rozpoczynają się VIII Międzynarodowe Warsztaty Gospel – trzydniowy festiwal muzyczny, który pozwala jego uczestnikom wyrazić siebie poprzez muzyczną ekspresję. Warsztaty Gospel są czasem niezapomnianych przeżyć duchowych i artystycznych – śpiew jednoczy ludzi wszystkich kultur oraz propaguje i kształtuje wartości chrześcijańskie. Te trzy dni są czasem zawierania przyjaźni, zdobywania nowych umiejętności muzycznych, ale przede wszystkim sposobem zbliżenia się do Boga.  Bielskie warsztaty Gospel przyciągają uczestników i słuchaczy ze wszystkich stron Polski.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, którzy przy akompaniamencie zespołu muzycznego szkolą uczestników podczas prób. Wielokrotne powtarzanie linii melodycznej i towarzyszących jej słów to sposób nauki pozwalający osobom niezwiązanym zawodowo z muzyką w łatwy i szybki sposób opanować materiał przewidziany na czas trwania warsztatów. Zazwyczaj chór przygotowuje 10 utworów, które wykonuje wspólnie z instruktorami podczas Koncertu Finałowego.

Instruktorami Warsztatów w tym roku będzie Lea Kjeldsen i Colin Williams.

Pochodząca z Danii, Lea Kjeldsen jest głównym architektem ruchu gospel w Polsce. Od 1998 roku współorganizuje Warsztaty Gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Saltrom Gospel Choir, Miechów Gospel Choir, Chór GospelSenior i Alwernia Gospel Choir.

Colin Williams zaczął śpiewać w wieku 3 lat, a już w wieku 18 lat rozpoczął prowadzenie chóru kościoła ewangelicznego. Jego miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania różnych chórów, grup oraz artystów solowych. Wokalista, kompozytor i aranżer. Colin pracuje także dla BBC gdzie zajmuje się takimi programami, jak „Songs of Praise” i „Gospel Train” BBC Radio 2. Człowiek z bogatą miłością do Boga, pasją do muzyki gospel i niesamowitym słuchem.

Muzykami tworzącymi zespół akompaniujący tegorocznym chórzystom są: Jacek Obstarczyk na instrumentach klawiszowych, Tomek Boruch na gitarze, Łukasz Zając na perkusji i Helton Santos na gitarze basowej.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 70zł
Bilety na Koncert Finałowy: 15zł – do nabycia przed koncertem

Organizatorem VIII Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej jest Fundacja Drachma.

Więcej szczegółów na:
gospel.drachma.org.pl
www.facebook.com/bielsko.gospel

 

 

Info.pras.

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok