Niepełnosprawni pacjenci, którzy do tej pory nie mieli możliwości swobodnego korzystania z opieki dentystycznej, będą mogli leczyć swoje zęby w Ostrawie. W Polsce większość gabinetów stomatologicznych jest nieprzystosowana do leczenia osób niepełnosprawnych. W związku z tym pacjenci wymagający szczególnej opieki muszą czekać w długich kolejkach, a jakakolwiek profilaktyka próchnicy w zasadzie ich nie obejmuje. Znaleziono jednak rozwiązanie tego problemu!

Obowiązująca w krajach Unii Europejskiej Dyrektywa Transgraniczna pozwala niepełnosprawnym pacjentom swobodnie leczyć się w Czechach w oparciu o przysługujący im w Polsce, zapewniony ustawowo, koszyk świadczeń gwarantowanych. Na tej podstawie powstał program pod nazwą „Kierunek: Uśmiech”- pierwszy w Polsce program o charakterze prozdrowotnym, który umożliwia i ułatwia pełnoletnim osobom niepełnosprawnym dostęp do refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) leczenia stomatologicznego w Czechach.

Pacjenci między innym z województwa śląskiego będą mogli skorzystać z opieki stomatologicznej w prestiżowej Poliklinice Kostelni, która znajduje się w pobliżu centrum Ostrawy. Warto dodać, że leczenie będzie przebiegać w standardzie prywatnej opieki stomatologicznej!

Więcej informacji na temat programu „Kierunek: Uśmiech” znajdą Państwo pod tym linkiem.

info. pras.

fot.kierunekusmiech.pl

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok