Nasza redakcja skontaktowała się z rzecznikiem prasowym KPP w Cieszynie, podkom. Rafałem Domagałą, aby poznać stanowisko policji w sprawie kontrowersyjnej cisownickiej wysepki, o której pisaliśmy wczoraj. Następnie porozmawialiśmy z radnym gminy Goleszów, Bogusławem Koneckim. Już wszystko wiadomo.

„Wczoraj policjanci otrzymali sygnały, że są nieprawidłowości na jednym ze skrzyżowań w Cisownicy na drodze powiatowej. Zebrała się komisja w składzie policjantów i pracowników z Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych. Przeprowadzili oni oględziny tego miejsca, sprawdzili projekt, a także jego wykonanie i stwierdzili, że są rozbieżności pomiędzy projektem, a jego realizacją, co powoduje, że w tym miejscu może dochodzić do sytuacji kolizyjnych, a kierowcy większych pojazdów mogą mieć problem z prawidłowym wykonaniem manewru skrętu do centrum Cisownicy. Będą prowadzone dalsze kroki, aby jak najszybciej wyeliminować te nieprawidłowości – rozwiązanie problemu leży już po stronie PZDP.” – wyjaśnił podkom. Domagała

Aby dowiedzieć się co dalej – rozmawialiśmy również z radnym gminy Goleszów, Bogusławem Koneckim, który skutecznie zainterweniował w kwestii wprowadzonych zmian. Radny wczoraj ponownie zgłosił sprawę do Starostwa Powiatowego, dzięki czemu dziś rano zdemontowano znaki na wysepce, a organizacja ruchu wróciła do starych zasad i tak już pozostanie, co potwierdza podkom. Rafał Domagała.

Z naszych obserwacji wynika jednak, że kierowcy są zdezorientowani, jedni jeżdżą według starych zasad, inni myślą, że wybudowana wysepka funkcjonuje normalnie. Zdaje się, że musi upłynąć trochę czasu, aby ruch w tym miejscu stał się płynny.

Wiele zamieszania, sporo zmarnowanych pieniędzy podatników, niepotrzebne nerwy, ale na szczęście obywatele mają głos i mogą skutecznie wpływać na niektóre decyzje urzędników, natomiast zaangażowani radni to wielka siła każdej gminy i miasta!

A.H.

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok