W Komisariacie Policji w Strumieniu można będzie korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez władze samorządowe Miasta Strumienia oraz Gminy Chybie. Urządzenie zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Dziś przed południem w siedzibie Komisariatu Policji w Strumieniu odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla policji. W spotkaniu wzięli udział szefowie cieszyńskiej i strumieńskiej Policji, Burmistrz Strumienia oraz Wójt Gminy Chybie.

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu potrzebuje sprawdzić stan swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie w Komisariacie Policji w Strumieniu. Zakupiony przez dzięki wsparciu samorządowców Alkomat AL-4000V, to urządzenie stacjonarne, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów, które znajdują się przy urządzeniu. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD.  Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji.

Oprócz tego urządzenia Burmistrz Miasta Strumienia wraz Wójtem Gminy Chybie przekazali strumieńskim policjantom elektroniczną wagę precyzyjną RADWAG, służącą do ważenia środków odurzających zabezpieczonych przez funkcjonariuszy. Samorządowcy ze środków budżetu przeznaczyli na zakup tych urządzeń prawie 4.200 złotych.

To już drugi tego typu ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Jeszcze jedno takie urządzenie znajduje się w skoczowskim komisariacie.

inf. KPP w Cieszynie

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok