Klub Gaja organizuje kolejną zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421) można oddać zużyty papier, stare gazety, kartony i wszelkie papierowe produkty. Akcja potrwa do 3 września 2017 roku.

Oddając makulaturę można przyczynić się do ochrony środowiska (1 tona makulatury to około 17 uratowanych przed wycinką drzew) oraz pomóc potrzebującym zwierzętom. W tym wypadku – skazanym na rzeź koniom. W Polsce na stracenie przeznacza się około 40 tysięcy koni rocznie. Zwierzęta hodowane na mięso, schorowane po ciężkich pracach polowych oraz leśnych i te, które nie mogą już uprawiać sportu – wszystkie kierowane są na śmierć. Klub Gaja stara się ratować życie koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub porzuconych. Do tej pory drugą szansę dostało 60 koni.

Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja wspiera m.in. utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Coraz częściej potrzebują one pomocy ze względu na wiek i przebyte choroby – White Lady ma nawrót problemów z kopytami, Kasia cierpi na silne uczulenie, a Premiera jest leczona z przewlekłego ochwatu. Zwierzęta odwdzięczają się za opiekę pełnią zaufania i radości! Każdy z nas może przyczynić się do ich szczęścia i godnego życia!

„Kolejny już raz możemy wspólnie zrobić coś dobrego dla przyrody i potrzebujących wsparcia zwierząt. Zbieranie makulatury to prosty sposób na ochronę drzew i zmniejszanie skutków zmian klimatu. Leczenie i opieka nad końmi to wyraz naszej troski o innych, a w szczególności o zwierzęta. Dziękuję bardzo wszystkim partnerom zbiórki oraz tym ludziom, którzy nie zapominają o dostarczeniu makulatury pod Auchan, gdzie czeka kontener” – mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

 

Klub Gaja może pomagać zwierzętom tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
• pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069).

 

 

Źródło – klubgaja.pl

Fot. klubgaja.pl

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok