Skok na muzeum Morcinka!

mat. pras.

Kradzieży w skoczowskim Muzeum im. Gustawa Morcinka dokonały cztery osoby – ustalili śledczy. Władze muzeum są zszokowane tym, jak szybko złodzieje sforsowali zabezpieczenia!Muzeum poinformowało, że zginęły cenne przedmioty używane przez znanego na Śląsku Cieszyńskim pisarza – Gustawa Morcinka. W sumie łupem padło około 10 przedmiotów, w tym maszyna do pisania, pióro, kałamarz…

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” już wkrótce opublikuje na swojej stronie internetowej szczegółowy raport. Śledczy apelują, by wszystkie osoby, które mogą pomóc w ujęciu sprawców, wzięły udział w rodzinnej grze miejskiej SKOK NA MUZEUM MORCINKA zorganizowanej przez MCK „Integrator” oraz Muzeum im. Gustawa Morcinka z okazji Skoczowskiej Nocy Muzeów 2021

Organizatorzy obławy na rabusiów informują, że sprawcy włamania zostawiają wskazówki oraz zadania do wykonania w centrum miasta. Za oryginalne i kreatywne wykonanie zadań związanych z odnalezieniem przedmiotów i wskazaniem sprawców rabunku wyznaczono nagrodę!

Rodzinna gra miejska SKOK NA MUZEUM MORCINKA została przygotowana z okazji ogólnopolskiego projektu „Noc Muzeów”. MCK „Integrator” we współpracy z Muzeum im. Gustawa Morcinka opracowało ją z myślą o przybliżeniu uczestnikom gry sylwetki pisarza związanego przez lata ze Skoczowem oraz w celu popularyzacji jego twórczości. Okazja do stworzenia gry pojawiła się dzięki uchwale Rady Miejskiej Skoczowa, która ogłosiła rok 2021, rokiem Gustawa Morcinka.

Gra przeznaczona jest dla grup rodzinnych i młodzieży. Jej głównym celem jest bezpieczna zabawa, podczas której uczestnicy zapoznają się z sylwetką pisarza oraz z bohaterami jego utworów. Rodzinna gra miejska to nie tylko możliwość poznania życiorysu Gustawa Morcinka, ale również okazja do zaangażowania się w rozwiązywanie tajemniczych zagadek, zapoznania się z edukacyjnymi treściami oraz odkrycia lokalnego bogactwa piśmienniczego. W czasie gry uczestnicy poznają wiele ciekawych faktów dotyczących Gustawa Morcinka, a także będą mieli szansę wykazać się wiedzą i sprytem.

Więcej informacji oraz regulamin znajduje się na stronie: www.mckskoczow.pl

źródło: Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie

mat.pras.
Exit mobile version