Paulina Ligocka, medalistka Mistrzostwa Świata w snowboardzie, i Fundacja Lotto po raz kolejny zapraszają dzieci i młodzież z Cieszyna do wzięcia udziału w cyklu darmowych zajęć sportowych w ramach programu „Kumulacja Aktywności”. Zajęcia dedykowane są głównie dziewczynkom i chłopcom w wieku 12-16 lat.

„Właśnie w tej grupie obserwuje się ogromne uzależnienie od internetu czy telewizji. Jak wiemy, siedzący tryb życia oraz nieodpowiednio zbilansowana dieta, prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Chcemy temu zapobiegać przekonując dzieci – zwłaszcza te mało aktywne do choćby rekreacyjnego uprawiania sportu.

Naszym celem jest wdrażanie aktywności fizycznej i sportowych nawyków w codzienne życie naszych pociech. Razem z Fundacją Lotto organizujemy cykl 48 regularnych zajęć sportowych, zaczynając we wrześniu, a kończąc w maju.

Spotkania obejmować będą różne dyscypliny sportu, a w okresie jesiennym i zimowym pełną koncentrację skierujemy na naukę jazdy na snowboardzie. Treningi w zależności od rodzaju zajęć prowadzone będą na hali sportowej, boiskach wielofunkcyjnych, basenie czy w ośrodkach narciarskich. Ponadto, w trakcie zajęć prowadzone będą ćwiczenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dostosowane do potrzeb każdego zdiagnozowanego przez naszego specjalistę uczestnika” – wyjaśnia Paulina Ligocka, autorka programu „Snowboard na dzień dobry!”.

„Kumulacja Aktywności” jest ogólnopolskim projektem „Fundacji Lotto”, umożliwiającym dzieciom i młodzieży uprawianie różnych dyscyplin sportu  pod okiem utytułowanych sportowców na terenie całego kraju. Projekt ten pozwala młodym uczestnikom nie tylko wypracować dobrą kondycję fizyczną, ale również  zaszczepia w nich pozytywne nawyki, chęć ruchu, a nawet pomaga odkryć sportowe talenty!

“Mam nadzieję, że nasza oferta zachęci zarówno dzieci, jak i ich rodziców do trwałego zwiększenia aktywności fizycznej oraz wspierania ich rozwoju sportowego. Na naszych zajęciach chcemy skoncentrować się na poprawie sprawności ogólnej, ale ćwiczyć będziemy również elementy takich sportów jak koszykówka, siatkówka, gimnastyka, akrobatyka, pływanie, biegi w terenie, deskorolka i oczywiście snowboard. Ten ostatni cieszy się obecnie niezwykłą popularnością, a umiejętność jazdy na desce jest wielkim atutem, zwłaszcza w naszym górskim terenie” – mówi Michał Andrzejewski, koordynator programu.

Poprzednie edycje Kumulacji Aktywności przyniosły korzystne i oczekiwane efekty. Jak wynika z badań, aż u 90% uczestników zaobserwowano poprawę kondycji fizycznej, a 79 % deklaruje zwiększenie pewności siebie i wiarę we własne możliwości.

„Liczymy, że i tym razem wspólnie osiągniemy zamierzony cel. Na koniec pragnę podkreślić, iż zajęcia są zupełnie bezpłatne, zapewniamy sprzęt sportowy, wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni, otrzymają pamiątkową koszulkę oraz dyplom za ukończenie zajęć. Zapraszam serdecznie, do zobaczenia! – dodaje snowboardzistka

Więcej informacji podczas pierwszych zajęć organizacyjnych, które odbędą się 11.09.2017 o godz. 17.00 na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego.

Wrześniowe zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek na hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie od godz. 17.00 – 18.30.

Informacje i zapisy:
Michał Andrzejewski 516-087-725

Info.pras.

 

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok