Starty wiślan: Zniszczoł wygrywa finałowe zawody LPK, Cienciała DTCS

29.09.2018, Energie AG Skisprung Arena, Hinzenbach, AUT, Kinder 4 Schanzentournee, Hinzenbach. EXPA Pictures © 2018, PhotoCredit: EXPA/ Stefanie Oberhauser

30 września najlepsi skoczkowie świata rywalizowali w przedostatnim konkursie tegorocznego FIS Grand Prix. W austriackim Hinzenbach, na obiekcie HS-90, Piotr Żyła zajął 12. lokatę (227,3 pkt. – 84 i 88 m), a zwyciężył Austriak Daniel Huber (245,7 pkt. – 88 i 89 m). Triumf w klasyfikacji generalnej cyklu zapewnił sobie Rosjanin Jewgienij Klimow. Finałowe zawody zostaną rozegrane 3 października w Klingenthal.

W dniach 29-30 września w niemieckim Klingenthal odbyły się ostatnie zawody letniej edycji Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W pierwszym konkursie 10. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, 18. był Paweł Wąsek, a 37. Tomasz Pilch (wszyscy WSS Wisła). Wygrał Rosjanin Dmitrij Wasiliew. W drugim to Olek Zniszczoł mógł cieszyć się z triumfu w zawodach, natomiast Paweł Wąsek był 18., a Tomasz Pilch 44. W klasyfikacji całego cyklu triumfował Austriak Phillip Aschenwald (814 pkt.). Najlepszy z naszych zawodników Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 4. miejscu z dorobkiem 410 pkt, natomiast 15. lokatę zajął Tomasz Pilch (165 pkt.), a 31. Paweł Wąsek (99 pkt.).

Trwa pasmo międzynarodowych sukcesów Tymka Cienciały! 10-letni skoczek z Wisły sięgnął po czwarte z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. Ponownie wygrał wszystkie cztery konkursy, a w swojej kategorii wiekowej jest niepokonany od 21 czerwca 2015 roku, kiedy triumfował w Hinzenbach. Od tamtej pory zwyciężał w szesnastu kolejnych zawodach DTCS. Tym razem skoczek WSS Wisła okazał się najlepszy w konkursie, który rozegrano 29 września właśnie na skoczni w Hinzenbach, gdzie nie tylko wygrał finałowe zawody tegorocznego cyklu, ale także pobił własny rekord skoczni!

Niezły występ zanotowali nasi zawody w wrześniowej edycji Międzywojewódzkiego Turnieju Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych, który odbył się 23 września w Sosnowcu. W gronie zwycięzców zawodów znaleźli się: Bartosz Baszczyński, Jonasz Pilch oraz Antoni Nosowicz, a 2. Lokaty w sowich kategoriach zajęli Zuzanna Zalewska i Antoni Matuszny (wszyscy UKS Centrum Wisła).

Kenijczyk Mark Kipchumba Rotich wygrał XXVI Międzynarodowy Bieg Uliczny, który odbył się 23 września w Knurowie. Michał Soska z Wisły zajął 348. miejsce.

W dniach 21-23 września w Zakopanem odbyła się impreza dla miłośników kolarskiego downhillu „Małopolska Joy Ride – Zakończenie Sezonu 2018”. W Nocnym Downhillu w kategorii junior 7. miejsce wywalczył Marek Goryczka, a w kategorii kadet 3. lokatę zajął Bartek Raszyk (obaj z Wisły). Z kolei w Red Bull Zjazd bez łańcucha 8. był Marek Goryczka.

źródło: UM Wisła