Włochy – świetny wynik Józefa Wojtyły z Pogórza / video

józef wojtyła z pogórzaW miniony weekend we Włoszech odbyły się prestiżowe zawody w biegach narciarskich Gsieser Tal Lauf | 35. Ausgabe. Podczas dwóch dni zmagań na malowniczych trasach wystartowało wielu doświadczonych zawodników. Świetnie zaprezentował się Józef Wojtyła z Pogórza, który w sobotę 17 lutego wystartował na odcinku 30 km stylem klasycznym. Zawody ukończyło 310 zawodników, a zawodnik LKS Pogórze/Skipol.pl zdobył bardzo dobre, bo 5 miejsce w swojej kategorii oraz 28 w klasyfikacji generalnej z czasem 1:28.56,9. W niedziele wystartował stylem dowolnym na 42 km. gdzie był 25 w swojej kategorii oraz 89 w klasyfikacji generalnej z czasem 2:18.23,9.

W zmaganiach wziął udział Marek Korzan z Jaworza. Zawodnik Ustroń XC School w sobotę klasykiem wywalczył 12 miejsce w kategorii oraz 62 w klasyfikacji generalnej z czasem 1:40.26,5. W niedziele pan Marek również wystartował stylem dowolnym  na 42 km. Wywalczył on 23 miejsce w swojej kategorii oraz 90 w klasyfikacji generalnej z czasem 2:18.42,3.

Arkadiusz Szczotka z Górek Wielkich w niedziele wystartował stylem dowolnym na 42 km. gdzie wywalczył 58 miejsce w swojej kategorii z czasem 2:47.37,1.

Zbigniew Hyrnik zdobył 25 miejsce w swojej kategorii oraz 278 w klasyfikacji generalnej. Zawodnik wystartował na 30 km. stylem dowolnym.

Mateusz Szczotka z Górek wielkich zdobył 24 miejsce w swojej kategorii oraz 46 w klasyfikacji generalnej na 30 km. stylem dowolnym.

30 km. klasykiem: WYNIKI

42 km. łyżwą: WYNIKI

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.