Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.

Na początku sierpnia  do policjantów ze Strumienia zwrócili się o pomoc mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. Jak się okazało, źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc pomóc jego właścicielom, a także jeszcze nieporadnemu zwierzęciu, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st.sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, zaprowadzili w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż przybyli jego opiekunowie.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp.sztab. Grzegorz Wiercigroch. Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol. Gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogomyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony.

To właśnie za zaangażowanie, profesjonalizm oraz empatię stróżom prawa postanowili podziękować autorzy dziękczynnego listu, którego treść publikujemy poniżej:

 

 

 

 

 

inf. http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok