Wielu z nas pamięta urok kupowania rozmaitych przyborów szkolnych przed wrześniowym początkiem kolejnego roku szkolnego. Smutną wizję kończących się wakacji rekompensował zapach nowych zeszytów, kolorowe pióro z ulubionym bajkowym bohaterem czy nowiutki, wygodny tornister. Niestety, nie wszystkie dzieci mają możliwość swobodnie i radośnie przebierać w modnych piórnikach, pachnących mazakach czy komfortowych plecakach.

Wśród nas jest sporo dzieci cieszących się z najskromniejszej szkolnej wyprawki, która i tak stanowi ogromny wydatek dla ich rodziców. Właśnie w takiej sytuacji znajdują się uchodźcy zamieszkujący Polskę. Z myślą o nich warszawska inicjatywa nieformalna „Dom Otwarty” ogłosiła zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci cudzoziemców, do której przyłączyła się cieszyńska Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”.

Zbiórka potrwa od 16 do 30 sierpnia 2017. Artykułu szkolne można przynosić do Świetlicy Krytyki Politycznej na Alei Jana Łyska 3 (wejście od ul. Przykopa 20) w Cieszynie od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 17:00.

Wszystkie zebrane artykuły przekazane zostaną dzieciom w ośrodkach dla cudzoziemców, a także tym, które już uzyskały ochronę międzynarodową i mieszkają poza ośrodkami.

Potrzebne artykuły szkolne:
– zeszyty, bloki, skoroszyty
– papier A4 (kolorowy i biały)
– kredki (pastele, typu Bambino), flamastry
– farby, pędzle, plastelina, krepina, bibuła
– długopisy, ołówki
– gumki, temperówki, nożyczki, kleje w sztyfcie, linijki, cyrkle
– piórniki, teczki, plecaki, worki na kapcie.

 

 A.H.

Fot. Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok