Już przeszło rok cała Wisła zaangażowana jest w zbieranie plastikowych nakrętek, z których dochód wspiera Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Akcja pod hasłem „Zakręć się na pomaganie” przynosi bardzo pozytywne efekty. Szkoły, przedszkola, restauracje, hotele i inni przedsiębiorcy, ale też osoby indywidualne, zebrały od stycznia do końca czerwca prawie 680 kg, a od początku trwania akcji ponad 1300 kg nakrętek.

Warto wyróżnić tych, którzy najmocniej włączyli się w pomoc dla Hospicjum i zebrali najwięcej!

Spośród placówek oświatowych największą ilość nakrętek dostarczyły Przedszkole nr 2 (ul. Wodna) – 154,1 kg, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (ul. Kopydło) – 135,3 kg, Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Jawornik) – 128,2 kg. Wśród instytyucji i przedsiębiorstw najwięcej zebrano w Urzędzie Miejskim w Wiśle, Willi Amalia i Ślązaczka oraz Hotelu Ogrodzisko. Mocno zaangażowały się też osoby indywidualne, z czego najbardziej Anna Lazar, Anna Poloczek, Amalia Cicha oraz Barbara Kędzior.

Zbiórka trwa nadal i wciąż zapraszamy do przywożenia worków czy pudełek z nakrętkami do Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu (w budynku Domu Zdrojowego).

inf. www.wisla.pl

Na skróty

O nas

Twitter

ⓒ2017 vifi.pl / Projekt i wykonanie: Marcin Bujok