Uczą, jak nie dać się zhakować

Każdego dnia w Polsce dochodzi do około 100 tysięcy cyberataków. Koszty naruszeń danych przez hakerów mogą sięgać od kilkudziesięciu do nawet milionów złotych. Cyberprzestępca jednak nie musi być górą. Można nie dać się zhakować. Jak tego uniknąć? Tego specjaliści uczą na co dzień w Katowicach oraz bezpłatnie podczas konferencji Hack and Security, która odbędzie się w czwartek (4 kwietnia) w ACS DAGMA.

Banki, szpitale, ministerstwa, a nawet małe i średnie przedsiębiorstwa są narażone na cyberataki. Ich przyczyn może być wiele – mogą zarówno dotyczyć braku odpowiednich zabezpieczeń, oprogramowania antywirusowego oraz niedostatecznej wiedzy pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Aby poznać te przyczyny osoby odpowiedzialne w firmie za bezpieczeństwo IT powinny być świadome zagrożeń oraz przeprowadzać regularnie testy penetracyjne, które są w stanie wykazać słabe punkty zabezpieczeń w organizacji. Mogą one bowiem stanowić furtkę dla potencjalnych cyberataków – narazić firmę nie tylko na straty finansowe, ale również wizerunkowe – wyjaśnia Jarosław Mackiewicz, kierownik zespołu ds. audytów w firmie DAGMA, prelegent Hack and Security.

W Katowicach poznasz techniki hackingu

Podczas konferencji Hack and Security administratorzy sieci oraz profesjonaliści IT dowiedzą się, w jaki sposób chronić firmowe środowisko przed zagrożeniami. Będą mieli okazję wcielić się w prawdziwych – etycznych hakerów i podczas pokazu praktycznego obejść systemy operacyjne z wykorzystaniem skryptów PowerShell oraz uzyskać dostęp do komputerów poprzez systemy CMS, takie jak WordPress.

Wiedza, jaką daje wcielenie się w skórę prawdziwego hakera, poszerza możliwości obrony przed atakami wycelowanymi w organizację. Należy pamiętać o tym, że techniki hackingu stale ewoluują, dlatego warto być na bieżąco w hakerskich trendach i wiedzieć, jak się przed nimi zabezpieczyć – komentuje Daniel Suchocki, trener ACS, biegły sądowy, prelegent Hack and Security.

Hack and Security, oprócz pokazów praktycznych, będzie okazją do wymiany informacji w kontekście najnowszych technologii stosowanych w kryminalistyce IT. Uczestnicy nauczą się, w jaki sposób zabezpieczać dowody na urządzeniach mobilnych i wykorzystywać do tego rozwiązania chmurowe. Dowiedzą się również, dlaczego warto chronić firmowe smartfony, minimalizując tym samym potencjalne ryzyko ich zgubienia.

Ogólnopolska konferencja Hack and Security, po zeszłorocznych edycjach realizowanych Warszawie i Wrocławiu, ponownie zawita do Katowic oraz wkrótce również do Gdańska. Trzecia odsłona wydarzenia odbędzie się w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym DAGMA w Katowicach (ul. Bażantów 6a/3).

O Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym DAGMA:

Organizatorem konferencji Hack and Security jest Autoryzowane Centrum Szkoleniowe DAGMA, które od ponad 10 lat specjalizuje się w budowaniu kompetencji specjalistów IT na terenie całego kraju, w tym: w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie oraz Rzeszowie. To jedyny w Polsce autoryzowany punkt szkoleń dla produktów ESET, Stormshield i Barracuda Networks. Autoryzowane Centrum Szkoleniowe DAGMA jest również certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym Microsoft, PRINCE2 oraz ITIL. Oprócz autoryzowanych szkoleń, ośrodek prowadzi autorskie ścieżki kształcenia w zakresie: cyberbezpieczeństwa, informatyki śledczej, ochrony danych osobowych, programowania, systemów operacyjnych oraz zarządzania projektami.

mat. prasowe 

Katarzyna Pilawa

pilawa.k@dagma.pl

tel.: 32 259 11 35

kom. 507 292 106

Exit mobile version